Ihana valo
Mush
Vorkwerk
Kickbike
Jack Wolfskin
Suomen Koirankasvattajat

ValoArbeca´s Almanzor "Valo"

 

Tulokset » Resultat » Results

Juoksukilpailut - Lure Coursing

Aika ja paikka
Tid och plats
Time and place

Tulos
Resultat
Result

2.9.2018 Laihia

212+215=427 sij. 2/2

18.8.2018 Toivakka SMM

215+214=429 sij. 6/8

21.7.2018 Vieremä

204+199= 403 sij.2/3

15.7.2018 Jumesniemi

217+216=433 sij. 6/7 P-H KPM-18

26.5. 2018 Kankaanpää

222, vain ae. sij.3/3

16.7.2017 Jumesniemi

208+203=411. sij.5/5

10.6.2017 Äänekoski

200+194= 394, sij. 2/2

13.5.2017 Laihia

205+211=416, sij. 272, CVM-17 2.
30.4.2017 Virolahti 204+204=408, sij. 4/4
30.7.2016 Hyvinkää 171 / Luopui finaalista
17.6.2016 Velke Pole Slovakia ECC 250+233= 483, sij. 9/11
7.5.2016 Keuruu 216+235=451, sij.1/2 SA, SERTK, CVM-16
1.5.2016 Mustiala 233, sij.1/3 loukkaantui ae, ei finaalissa mukana
19.9.2015 Hyvinkää Rata/Racing 480m 40.48 sij.4/4
12.9.2015 Keuruu 213+226=439, sij. 2/4
18.7.2015 Jumesniemi 205+232=437, sij. 3/5
4.7.2015 Iisalmi 238+211=449, sij. 2/4
7.6.2015 Helsinki ECC-2015 230+242=472 SA, SERTK, sij. 4/9
24.5.2015 Tampere Rata/Racing 480m 39.55 sij.2/2
16.5.2015 Mustiala 213+193=406 sij. 4/4
2.5.2015 Mustiala 216+221=437 sij. 4/5
 4.10.2014 Tampere  Rata/Racing 480m 40.78 sij. 2/2

24.8.2014 Mikkeli SMM

234+206=440, sij. 4/6

26.7.2014 Jyväskylä

207 (finals cancelled because of the hot weather) sij. 4/7

13.7.2014 Tampere

243+235=478, SERTK, PHKP-M, sij. 1/4

31.8.2013 Mänttä-Vilppula

210+218=428, SA, sij. 2/4

17.8.2013 Heinola

229+213= 442, SA, SERTK, sij. 2/3

14.7.2013 Tampere PMM-13, PHKP-M

239+261=500, SA, PHKP-M, sij. 2/5

 

Näyttelyt - Shows

 

Aika ja paikka
Tid och plats
Time and place

Tuomari
Domare
Judge

Tulos
Resultat
Result

12.8.2018 Amsterdam Maite Gonzalbo Lorenzo VAL ERI, VAK3
11.8.2018 Amsterdam Gabriela Schötter VAL ERI, VAK2
10.8.2018 Amsterdam ww-18 Dinky Santos VAL ERI, VAK1, PU1, ROP -> BeneluxWinner -18
7.7.2018 Rusko SVKL erikoisntly Andre van Den Broek VAL ERI, VAK1, PU1, VSP
9.6.2018 Riga Latvia Marie-Josee Melchior-Schlechter VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CAC, CACIB  -> LV & Balt CH, LV W-18
28.4.2018 Ruovesi Markku Kipinä VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, RYP1, BIS2
3.3.2018 Vilna, Liettua Livija Zizevské VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CAC, CACIB -> LT W-18
2.3.2018 Vilna, Liettua Tuula Savolainen VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CAC, CACIB-> LT CH
5.8.2017 Helsinki SVKL erikoisnäyttely Vascansellos Juan Carlos VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP
18.6.2017 Kuopio SFK Ry erikoisnäyttely Olaf Knauber, DE VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, BIS-3
27.8.2016 Bryssel Carla Molinari VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CAC, CACIB -> EuW-16, Belgian & Benelux Winner-16
26.8.2016 Bryssel Jean Jacques Dupas VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CAC ->Euro Sighthound Winner 2016
6.8.2016 Kuopio Hans Van Den Berg VAL ERI, VAK1
2.8.2015 Kaarina SFK Ry erikoisnäyttely Gabriela Veiga VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, BIS-2
31.5.2015 Mänttä Juha Putkonen VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP
11.4.2015 Vaasa Wilberg Knut Sigurd VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, CACIB
5.4.2015 Imatra Ramsing Jens Utke VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP
7.12.2014 Helsinki Johan Juslin VAL ERI, VAK2 SA, PU3, RE-CACIB

6.12.2014 Helsinki

Elina Haapaniemi VAL ERI, VAK1 SA, PU3, RE-CACIB

9.11.2014 Jyväskylä

Colin Reed VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CACIB

23.10.2014 BrnoEW-14

M. Wieremiejczyk-Wierzchowska VAL ERI, VAK1, PU1, VSP, CAC, CACIB, EW-14, CZ CH
14.9.2014 Porvoo Säde Hohteri VAL ERI, VAK1, PU1, ROP
17.8.2014 Gjerdrum Rudi Brandt VAL ERI, VAK1, PU1, VSP
16.8.2014 Oslo Horst Kliebenstein VAL ERI, VAK1, PU1, VSP, CACIB
9.8.2014 Helsinki WDS Ligita Zake VAL ERI, VAK2, PU2, RE-CACIB
19.7.2014 Helsinki Vitor Veiga VAL EH, VAK2
29.6.2014 Pori Kavcic Marija VAL ERI, VAK1 SA, ROP, CACIB
8.6.2014 Mustiala Paul Singleton VAL ERI, VAK2

31.5.2014 Tallinna

Carmen Navarro Guisado

VAL ERI, VAK 2, PU2, RE-CACIB, CAC ->EE CH

15.12.2013 Helsinki

Jose Homen de Mello

VAL ERI, VAK2, PU2, VARA-CACIB

14.12.2013 Helsinki

Bo Skalin

VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CACIB, NORD W-13

13.12.2013 Helsinki

Outi Piisi-Putta

VAL ERI

7.12.2013 Tukholma

Matti Tuominen

VAL ERI, VAK1, PU1 CK, ROP, SERT, CACIB –> SE MVA, SE W-13

16.11.2013 Jyväskylä KV

Paavo Mattila

VAL ERI, VAK1 SA, PU1, CACIB, ROP

15.9.2013 Porvoo

Sergio Gual Fournier

VAL EH, VAK2

25.8.2013 Oslo

Kresten Scheel, DK

VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, CACIB, RYP-4 (Espen Eng)

24.8.2013 Gjerdrum, Norja

Gabriela Veiga, PT

VAL ERI, VAK1 SA, PU 1, ROP, SERT –> NO & NORD CH

4.8.2013 IIsalmi

Schogol George

VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, CACIB –> C.I.B

20.7.2013 SVKL erikoisnäyttely

Janina Staniszewska-Borkowska, PL

VAL ERI, VAK 1 SA, PU1, ROP, RYP-1, BIS-2

23.6.2013 Rovaniemi

Rita Reyniers, BG

VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, CACIB

8.6.2013 SFK Open show

Maija Sylgrén

ROP, BIS Valio & BIS pää ja ilme & BIS liikkeet ja Best in Show 1

9.6.2013 SFK erikoisnäyttely

Jarmo Vuorinen

VAL ERI, VAK3 SA

18.5.2013 Gödöllö

Eli-Marie Klepp, NO

VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CACIB, SERT, EURO SIGHTHOUND WINNER –13

17.5.2013 Gödöllö

Tatjana Urek SLO

VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, SERT, MAE WINNER-13, HUSCH

16.5.2013 Budabest

Dr. Peter Friedrich D

VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CACIB, SERT, WW-13, HUCH

15.5.2013 Budabest

Leif-Herman Wilberg NO

VAL ERI, VAK1, PU1, ROP, CACIB, SERT, GRAND PRIX WINNER -13

4.5.2013 Tampere

Dagmar Klein, RO

VAL ERI, VAK1 SA, PU1, ROP, CACIB

27.4.2013 Lahti

Barbara Ruth Smith, SE

AVO ERI, AVK 1 SA, PU2, SERT, VARA-CACIB
–> FI & DK CH

9.12.2012 Helsinki

Jan Coppens, NL

AVO ERI, AVK1, PU2, SERT, VARA-CACIB

8.12.2012 Helsinki

Lotta Brun, NO

AVO ERI, AVK1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB, HEW-12

4.11.2012 Herning Tanska

Harri Lehkonen

AVO ERI, AVK1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB, NORD W-12

3.11.2012 Herning Tanska

Roberto Schill, RO

AVO ERI, AVK 1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB, DK W-12

29.9.2012 Eckerö KV

Tapio Eerola

NUO ERI, NUK1 SA, PU1, VSP, SERT, CACIB

18.8.2012 Tallinna Baltic Winner

Barbka Novak, SL

NUO ERI, NUK1, PU2, RE-CACIB, SERT

5.8.2012 Kuopio KV

Kurt Nilsson, SE

NUO ERI, NUK1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB

4.8.2012 Kuopio KV

Saija Juutilainen

NUO ERI, NUK1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB, RYP-4

3.8.2012 Kuopio KV

Lokodi Csaba Zsolt, RO

NUO ERI, NUK1 SA, PU1, ROP, SERT, CACIB

28.7.2012 Pori KV

Unto Timonen

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT

22.7.2012 Helsinki,
SVKL pääerikoisnäyttely

György Tesics, HU

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT, RYP-3

30.6.2012 Rovaniemi

Harry Tast

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT, RYP-4

17.6.2012 Kotka KV

Leila Kärkäs

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT, RYP-1

16.6.2012 Helsinki KV

Jouko Leiviskä

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT, BIS-2 JUNIORI

10.6.2012 Tuuri

Esa Ruotsalainen

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, SERT, ROP

3.6.2012 Tammela, SFK erikoisntly

Stephen Wheeler, SE

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, SERT, ROP, BIS -2

2.6.2012 Tammela SFK Open show

Carin Lyrholm, SE

JUK4

19.5.2012 Salzburg, Itävalta

Jean Louis Grunheid, Ranska

JUN ERI, JUK1, PU1, JUN ROP, JMV-12

13.5.2012 Tampere KV

Riitta Lahtovaara

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, SERT, VSP

12.5.2012 Hamina KV

Harto Stockmari

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, SERT, ROP

5.5.2012 Jämsä

Anneli Sutela

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, SERT, ROP

9.4.2012 Ruovesi

Merja Ylhäinen

JUN ERI, JUK 1 SA, PU1, ROP, SERT, RYP-3

1.4.2012 Korpilahti

Markku Kipinä

JUN ERI, JUK1 SA, PU1, ROP, SERT, RYP 1, BIS 2

5.2.2012 Keuruu

Tanya Ahlman-Stockmari

JUN ERI, JUK1 SA, ROP, SERT, RYP 1, BIS 1

4.12.2011 Helsinki

Carla Molinari, Portugali

PEK 2

3.12.2011 Helsinki

Marjatta Pylvänäinen –Suorsa

PEK 1, KP, ROP-pentu

 

 

 

 


Page updated 03.09.2018   »   Copyright © 2011-2018 Kristiina Valtonen

marikoo.com